Výživové poradenství

O službě

Vstupní konzultace

Vstupní konzultace

Na první schůzce vždy nejprve zkonzultuji s klientem cíle a možnosti. Provedu měření na bioimpedanční váze, a pak si vysvětlíme jak bude probíhat analýza stravovacích návyků. Domluvíme se na dalším postupu, jako je průběžné koučování, sestavení individuálního jídelníčku, nebo pomoc při volbě a nákupu vhodných potravin.

Analýza stravovacích návyků

Slouží pro zjištění a vyhodnocení klientova aktuálního jídelníčku. Při sestavování individuálního jídelníčku pracuji s tím, jak se běžně stravujete.

Měření na bioimpedanční váze

Měření na bioimpedanční váze

U klientů s lékařskými elektronickými zařízeními není možné měření provádět.

Měření tělesných hodnot jako je tělesný tuk, svalová hmota, bazální metabolismus nebo viscerální tuk. Následuje konzultace ohledně tělesného složení, vysvětluji, co pro klienta naměřené hodnoty znamenají. Obdržíte taktéž dokument s naměřenými hodnotami, kde je ještě shrnutý jejich význam. Tuto službu poskytuji jako součást vstupní konzultace. V průběhu naší spolupráce je vhodné se nechat změřit opakovaně a hodnoty porovnat. Je to dobrá zpětná vazba.

Poradenství ve výživě

Poradenství ve výživě

Tuto službu je možné využít i přes skype.

Jde o průběžný koučink, který vede k dosažení klientem vytyčeného cíle. Na konzultacích předávám důležité informace o racionální výživě a praktické rady jak je zařadit do běžného života. Otázky, které můžeme probrat jsou např.: Jak se kvalitně a správně stravovat? Jak pracovat s různou koncentrací energie v potravinách? Jak rozložit jídla do dne? Jak dodržovat zásady racionální výživy, když mi to situace znesnadňuje, např. na cestách? Hodně lidí má za cíl zhubnout, ale neví jak si u pohybové aktivity nastavit a pohlídat optimální tepovou frekvenci, nebo že se dá pracovat s EPOC efektem. Je také dobré pochopit problematiku somatotypů nebo jak funguje glykemická křivka. To vše a mnohem víc vám můžu osvětlit.

Sportovní výživa

Samostatnou kapitolou je pak výživa při sportu. Můžeme probrat výživové doporučení při různých typech sportu. Specializuji se na výživu při silových sportech. Možná témata jsou např.:

  • Pitný režim
  • Práce s anabolickým oknem
  • Superkompenzace
  • Práce s glykemickým indexem
  • Nutriční timing
  • Co jíst před, během, po výkonu
  • Vhodné a nevhodné sportovní doplňky

Sestavení jídelníčku

Sestavení jídelníčku

Na základě vstupní konzultace vytvářím klientům výživové plány na míru. Plán toleruje klientovy chuťové preference protože vychází z analýzy stravovacích návyků. Zároveň respektuje zásady racionální výživy. Slouží ke splnění vašeho cíle, např.:

Redukční jídelníček

Nejste spokojeni se svou postavu a záleží vám na tom, jak vypadáte? Nevejdete se do svého oblíbeného oblečení a chtěli byste se zbavit tuků? Tak pojďme na to.

Tento jídelníček pomáhá klienům odbourat nadbytečný tuk (zejména viscerální). V případě dodržení rad ohledně hubnutí přitom zůstává svalová hmota zachovaná, což je důležité, protože tuk se spaluje právě ve svalech. Snížením podílu tuku se zmírňují (či zcela odstraňují) i zdravotní problémy související s nadváhou (např. vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu v krvi, ateroskleróza, bolesti v kloubech, bolesti zad, projevy celulitidy). Nejedná se o extrémní diety, ale o přirozenou cestu k hubnutí pomocí racionálního stravování, čímž se zamezuje i obávanému jo-jo efektu.

Nabírací jídelníček

Slouží ke zvýšení hmotnosti, typicky pro cvičence ve fitness centrech, kteří chtějí zvýšit podíl svalové hmoty.

Racionální stravování

Tento jídelníček slouží k udržení aktuální váhy. Klientovu hmotnost tedy nijak nemění, ale naučí vás jak jíst zdravěji. Díky tomu se budete cítit lépe, plní energie a s chutí do života. Jde o zdravé stravování jako prevence civilizačních onemocnění.

Asistovaný nákup

Asistovaný nákup

Tuto službu je možné využít ve vámi zvoleném obchodě s potravinami ve Strážnici.

Zde objasňuji, podle čeho se orientovat při výběru surovin. Vysvětluji klientům, jak se vyznat v etiketách potravin. Díky tomu vám bude jasný význam jak nutriční tabulky, tak složení potraviny. Na konkrétních potravinách si ukazujeme podle čeho poznat tu kvalitní, a kterým je vhodné se naopak raději vyvarovat.

Rezervujte si termín

Výživové poradenství

    Scroll to Top